Co jeść po treningu, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty?

0
Co jeść po treningu, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty?

 

Codzienne treningi są dla organizmu ogromnym wysiłkiem. Należy przy nich pamiętać, jak ważna jest odpowiednia dieta. Pełnowartościowy posiłek po zakończeniu aktywności pozwala odzyskać niezbędną do funkcjonowania energię i odbudować tkankę mięśniową. Wiele osób niestety rezygnuje z posiłku po treningu. Jednak takie postępowanie nie przyniesie Ci oczekiwanych efektów, co więcej negatywnie wpłynie na pracę Twojego organizmu. Zastanawiasz się, co jeść po treningu? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci właściwie uzupełnić zapas energii!

 

Dlaczego należy jeść po treningu?

 

Intensywna aktywność fizyczna prowadzi do rozpadu białek mięśniowych. Ten proces nazywany jest katabolizmem. Białka i węglowodany odgrywają ogromną rolą w organizmie człowieka. Są swoistym paliwem, które niedostarczone w odpowiednim czasie prowadzi do spalania mięśni. Z tego powodu, po każdym treningu należy zjeść posiłek. Co więcej, pełnowartościowe składniki dostarczają do organizmu wiele substancji odżywczych, które są niezwykle ważne. To jedyny słuszny sposób na odzyskanie energii i zregenerowanie organizmu. Żywność powinna zawierać minerały i witaminy. W ten sposób właściwie zadbasz o swój organizm, a wyczekiwane efekty pojawią się znacznie szybciej!

 

Kiedy należy zjeść posiłek?

 

Im szybciej dostarczysz substancje odżywcze organizmowi, tym lepiej. Organizm po treningu regeneruje się ok. 2 dni. Zjedzenie posiłku w czasie dwóch godzin od zakończenia aktywności wpływa na przyśpieszenie tego procesu. Z tego powodu, idąc na siłownie, warto wziąć ze sobą wcześniej przygotowaną przekąskę. To zastrzyk energii, który wpłynie na samopoczucie i przyspieszy regenerację organizmu po ciężkim treningu.

 

Co jeść po treningu?

 

Na posiłek potreningowy składają się łatwo przyswajalne węglowodany oraz białka. To substancje odżywcze, których organizm potrzebuje najbardziej po intensywnym wysiłku. Po zakończeniu aktywności należy szybko uzupełnić zapasy glikogenu w mięśniach. W przypadku niedostarczenia substancji, organizm rozpocznie poszukiwania dodatkowych źródeł energii. Białko potrzebne jest również do naprawy powstałych podczas treningu mikrouszkodzeń. Połączenie tych dwóch substancji odżywczych to klucz do właściwej regeneracji. Podczas przyrządzania takiego posiłku, warto postawić na zdrowe i sprawdzone składniki.

Obsesja smaku gwarantuje wysokiej jakości ekologiczne produkty. Nasz ogromny asortyment umożliwi Ci na wybór dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb!

 

Uzupełnienie płynów po treningu

 

Podczas treningu organizm traci nie tylko substancje odżywcze, ale także płyny. Odpowiednia ilość wody oraz elektrolitów to klucz do dobrego samopoczucia. Z tego względu zawsze należy pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu. Jeżeli jednak czeka Cię intensywny wysiłek, warto postawić na napój, który oprócz wody zawiera także zmiksowane węglowodany.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl