Co jeść, aby przytyć? Zdrowa dieta na przybranie masy

0
Co jeść, aby przytyć? Zdrowa dieta na przybranie masy

Większość osób uważa, że aby przytyć, wystarczy jedynie więcej jeść. Niestety nie zawsze jest to takie proste. Niekiedy pomimo dużych ilości spożywanego jedzenia nadal nie widać spodziewanych efektów. Co więcej, pojawiają się też dolegliwości zdrowotne spowodowane przez niewłaściwą dietę. To wszystko ze względu na to, że trzeba wiedzieć co jeść, aby przytyć. Tylko w ten sposób możesz sprawić, że szybko przybierzesz masy, a jednocześnie będzie to zdrowe dla Twojego organizmu. Czytaj dalej i dowiedz się więcej na temat diety na przytycie.

Kto powinien stosować dietę na przytycie?

Szybka dieta na przytycie dedykowana jest osobom, które zmagają się z problemem niedowagi. Za stan ten uważa się sytuację, w której zaburzone zostają proporcje pomiędzy masą ciała a wzrostem.

Problem ten określa się poprzez wyznaczenie współczynnika BMI. Do czynienia z niedowagą mamy wtedy, kiedy spada on poniżej 18,5. Ważne jest również, aby wykonać analizę składu ciała i określić ilość tkanki tłuszczowej, gdyż jej niski poziom jest bardzo niebezpieczny. Tkanka tłuszczowa powinna pozostawać pod kontrolą zwłaszcza w przypadku kobiet, u których jej właściwy poziom jest niezbędny do tego, aby nie dochodziło do zaburzeń procesów miesiączkowych.

Niedowaga pojawia się u osób z bardzo szybką przemianą materii. Może to być skutek niewłaściwego trybu życia bądź też wynikać z niektórych chorób. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, gdyż jednocześnie nie dostarczamy organizmowi dostatecznej ilości energii, białka oraz innych składników odżywczych. Zbyt niska masa ciała prowadzi więc do zaburzeń funkcjonowania całego organizmu. Pojawiają się takie dolegliwości jak: zmęczenie, nieustanne uczucie zimna, słaba kondycja fizyczna, anemia, osłabienie organizmu, a nawet zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego.

Jeżeli chcesz wdrożyć dietę na przytycie, musisz wiedzieć, co jeść, aby przytyć. Nie chodzi bowiem tylko o to, aby zwiększyć wyłącznie masę ciała, ale również o to, aby zadbać o odpowiednie odżywienie organizmu. Musisz zatem zwiększyć zarówno masę mięśniową, jak i tłuszczową.

Co jeść, aby szybko przytyć – jadłospis

Dieta na przytycie musi być hiperkaloryczna, czyli dostarczać więcej energii, niż potrzeba. Nie chodzi jednak o to, abyś jadł dowolną ilość posiłków w dużych ilościach, gdyż spożywanie wysokoprzetworzonych i tłustych potraw może odbić się na Twoim zdrowiu. Obciążony zostanie przede wszystkim układ pokarmowy, a poziom cholesterolu znacząco się zwiększy. Jednocześnie nie dostarczysz organizmowi cennych składników odżywczych. Wszystko musi być zatem zdrowe i dobrze przemyślane.

Twoje posiłki powinny być nieduże, lecz bogate w energię. Do dań dodawaj więc produkty o wysokiej kaloryczności i z dużą zawartością białka. Pamiętaj jednak o tym, aby jednocześnie były one lekkostrawne. Podstawą jadłospisu powinny stać się przede wszystkim kasza, ryż, pieczywo oraz płatki. Zdrowe, a zarazem kaloryczne są również orzechy, nasiona, suszone owoce oraz pestki. Duże ilości białka dostarczą Ci natomiast produkty takie jak: chude mięso, tłuste ryby, jaja, twarogi, jogurty oraz kefiry. Jednocześnie nie zapominaj o owocach i warzywach. Możesz też włączyć do diety soki. Bardzo ważne jest również, aby wolno spożywać posiłki, co zapewni im lepszą przyswajalność.

Pamiętaj o tym, że trzeba wiedzieć, co jeść, aby zdrowo przytyć. Jeżeli nie będziesz trzymać się tej zasady, to możesz jedynie nadwyrężyć swój organizm i wpędzić go w problemy zdrowotne. Jednocześnie nie unikaj aktywności fizycznej. Regularne i umiarkowane ćwiczenia nie przyczynią się do utraty kilogramów, a mogą pobudzić Twój apetyt.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl